Get Adobe Flash player
Łeba

Łeba

O miejscowości

Łeba jest położona w północnej Polsce, nad rzekami Łebą i Chełstem. Dziś jest jedną z najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości, do której zjeżdżają się turyści szukający odpoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Duża ilość i różnorodność bazy noclegowej a także morskie powietrze, z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi.


Miasto urzeka szerokimi plażami a także bliskością Słowiańskiego Parku Narodowego, na którego terenie znajdują się tak znane i chętnie odwiedzane ruchome wydmy, a także jeziora: Łebsko i Gardno. Entuzjaści sportów wodnych i aktywnego wypoczynku, mogą skorzystać z licznych wypożyczalni sprzętów wodnych, a piękna okolica sprzyja wycieczkom rowerowym, pieszym i jeździe konnej. Znaną atrakcją jest Kolejka Bajkowa, której przystanek znajduje się koło kina przy ulicy Morskiej. W pobliskim Nowęcinie znajdują się dwie stadniny koni, gdzie można pojeździć konno, a także przejechać się bryczką.


Na terenie Łeby znajdują się także zabytki, chętnie odwiedzane zarówno przez turystów jak i miejscową społeczność. Są to m.in.: XIX wieczne parterowe domki rybackie, ruiny kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, zameczek - obecnie Hotel Neptun, a także barokowy kościół z 1683 roku z wieżą szachulcową z XVIII w.


W Łebie organizowane są również liczne imprezy sportowe i kulturalne takie jak: mistrzostwa Polski w Windsurfingu, regaty Omegi - Żagle Poloni, dni morza, międzynarodowa enklawa malarzy, Międzynarodowe Zloty Campingu i Carawaningu, a także uwielbiane przez wszystkich mieszkańców - święto Łeby.