Get Adobe Flash player
Świnoujście

Świnoujście

O miejscowości

Świnoujście - miasto u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego, położone na wyspach Uznam i Wolin między którymi istnieje stałe i bezpłatne połączenie promowe, wyspie Karsibór połączonej z Wolinem Mostem Piastowskim oraz kilkudziesięciu (razem 44) małych, niezamieszkanych wysepkach.


Na wyspie Wolin znajdują się także: port morski (z terminalem promowym zapewniającym regularne połączenia do Skandynawii: Kopenhaga, Ystad, Rønne), stacja kolejowa i stocznia remontowa.


Świnoujście jest uzdrowiskiem (solanki) i kąpieliskiem morskim z najszerszą w Polsce plażą. Istnieje tu piesze/rowerowe/autobusowe przejście graniczne Świnoujście-Seebad Ahlbeck do Niemiec. W budowie jest następne - drogowe - z miasteczkiem Garz, przy którym znajduje się regionalny port lotniczy Heringsdorf.


Miasto zajmuje powierzchnię 197 km², co plasuje je na 8. miejscu w kraju, i tutaj rzecz niespotykana: co roku miasto powiększa swą powierzchnię. Miasto posiada autobusową komunikację miejską, łącznie z linią do sąsiednich kąpielisk w Niemczech.


Świnoujście zaprasza na najpiękniejszą nadbałtycką plażę.

Proponuje wspaniałe kąpiele wodne i słoneczne, nasycenie oczu pięknymi krajobrazami, wzmocnienie serca, płuc, odnalezienie nowej energii i życiowego optymizmu. Corocznie 3,5mln wiernych przyjaciół Świnoujścia korzysta z oferty naszych 44 wysp. Tu zaczyna się Polska, stąd też najbliżej Polsce do Europy i portów na wszystkich kontynentach. Kursujące przez cały rok promy np. do Szwecji potrafią dopłynąć już w 4,5 godziny. Do Niemiec można wybrać się na spacer lub rowerem. Świnoujście jest rajem dla ornitologów, żeglarzy i wędkarzy. Do jedynego w Polsce miasta położonego na wyspach zapraszamy też miłośników piosenki morskiej, muzyki, sztuki, rekreacji i sportu. Po zachodzie słońca, do późnej nocy cała promenada zamienia się w wielki plac koncertowy i uliczny teatr. Wzdłuż promenady ciągną się dziesiątki punktów ze smacznym jedzeniem od najprostszych przekąsek, smażonych ryb do najwymyślniejszych dań egzotycznych i nadmorskich kuchni. Kawiarnie, bary, ogródki są otwarte tak długo, jak długo są chętni.