Get Adobe Flash player

Bardo

O miejscowości

Bardo - niewielkie, niespełna trzytysięczne miasteczko w południowej części województwa dolnośląskiego - położone malowniczo w miejscu, gdzie rzeka Nysa Kłodzka wijąc się szerokimi zakolami przebija się przełomem przez pasmo Gór Bardzkich.
Zapierające dech w piersiach widoki, gęsta sieć szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, zespół obiektów pocysterskich oraz dominująca nad miastem i jego historią barokowa Bazylika Mniejsza sprawiają, że miejsce to łącząc tradycyjne funkcje pielgrzymkowe z walorami górskiej miejscowości turystycznej, posiada wszelkie atuty, aby stać się ośrodkiem turystki aktywnej, kulturowej i pielgrzymkowej dla Dolnego Śląska i nie tylko.
Miasto posiada wspaniały leśny klimat, zdrowy i bogaty w ozon, ma także dużo słońca, lecz nigdy nie panuje tu uciążliwy upał, ponieważ jest on łagodzony bezpośrednią bliskością wody i lasu.
Dodatkową zaletą jest łatwa dostępność komunikacyjna: przecinająca gminę droga krajowa E8 (Warszawa-Wrocław-Praga/Wiedeń), linia kolejowa Wrocław - Praga, połączenia autobusowe, a także bliskość Wrocławia - najbliższe lotnisko (79 km).

Niemniej atrakcyjne dla turystów są tereny całej gminy Bardo rozciągające się wzdłuż Gór Bardzkich. Przyroda sprawia, że gmina Bardo jest rajem dla rowerzystów, wędrowców, kajakarzy, wędkarzy, grzybiarzy i myśliwych. Jest także wymarzonym miejscem dla tych, którzy szukają spokoju i wytchnienia na łonie urzekającej natury.

źródło: www.bardo.pl