Get Adobe Flash player
Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

O miejscowości

Gdy cały świat i większość Polski gna z prędkością przy której gubi to co najważniejsze, w Bielsku można się zatrzymać. Tutaj można znaleźć zadumę, odpoczynek, ciszę. Można spotkać osoby, które bez pośpiechu siedzą na ławce, rozmawiają i cieszą się życiem.

Bielsko jest miastem nowoczesnym, miastem gdzie można się rozwijać. To właśnie tutaj znajduje się wiele znanych firm w Polsce, wiele uczelni wyższych, aktywne centra kultury i sztuki. Bielsko to miasto jazzu, muzyki poważnej i sakralnej, to miasto przedstawień teatralnych, ale także siatkówki, szybowców, judo i piłki nożnej.

Miasto wspaniale położone u podnóża Beskidów - niedaleko Jeziora Żywieckiego, stanowi idealne miejsce wypadowe dla rowerzystów, narciarzy, piechurów. To tutaj można nauczyć się latać, wspinać, pływać. Bielsko - Biała to wreszcie miasto zabawy, radości - muzyki i dobrego jedzenia. Odnajdziemy tu kilkadziesiąt oryginalnych pubów i restauracji z dobrym, i niedrogim jedzeniem, wiele miejsc gdzie można tańczyć, wypoczywać, pośpiewać.

Stolica Podbeskidzia to historyczne kamienice, zabytkowe fabryki, kościoły i zamek. To wspaniałe, odnawiane place, ciekawe centrum miasta z tradycyjnymi sklepikami oraz niebanalnymi centrami handlowymi.

Źródło: www.bielsko.biala.pl