Get Adobe Flash player
Jastarnia

Jastarnia

O miejscowości

"Stara saga powiada, że uroda Kaszub narodziła się z Uśmiechu Stwórcy. Dzięki niemu surowy krajobraz tej ziemi nabrał barw, ozłociły się żarnowcem gliniaste parowy, poczerniały jesienią purpurową buków wyniosłe stoki kęp, roziskrzyło się świetliste morze."
F. Fenikowski

Przez cztery pory roku turysta znajdzie tu wszystko czego pragnie - piekne czyste plaże, czyste powietrze przesączone jodem, leczniczy wpływ klimatu morskiego, gościnni ludzie, możliwość żeglowania i windsurfingu, zabytki i liczne atrakcje, które przyciągają co roku niezliczone rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Krajobraz niezwykle malowniczy, ludzie otwarci i gościnni, a przy tym znający doskonale swoje korzenie, szanujący pracę ojców i wiarę praojców. Piękna kultura, własny język, bogata tradycja i ogromne umiłowanie przyrody pozwoliły na zachowanie wartości, które z dzisiejszym nowoczesnym światem tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz półwyspowy.
To tu w samym sercu Półwyspu Helskiego położona jest Gmina Jastarnia.
Bogata w piękno gmina obejmująca administracyjnie utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko Jurata i dawną wieś rybacką Kuźnicę oraz centrum gminy - Jastarnia.

To nasza "mała ojczyzna" gdzie tradycja i poszanowanie kultury spotykają się z nowoczesnością i myśleniem o przyszłości regionu.

Żródło: www.jastarnia.pl