Get Adobe Flash player

Karwia

O miejscowości

Karwia to mała urokliwa miejscowość położona nad samym morzem. Jej niespotykane walory turystyczne od lat przyciągają rzeszę turystów spragnionych spokoju i słonecznych kąpieli.

Pierwsza wzmianka o Karwi pojawiła się w 1274r. jako mała osada rybacka, natomiast pod polską nazwą Karwia występuje od 1670r. W tej małej miejscowości najbardziej urokliwa i ceniona jest szeroka i piaszczysta plaża, niespotykana na polskim wybrzeżu, którą od miejscowości dzieli mały pas sosnowego lasu. Karwia zmienia się z roku na rok i powoli staje sie jednym z najbardziej popularnych kurortów polskiego wybrzeża. Wybierana jest głównie przez osoby starsze i rodziny z dziećmi, które cenią sobie spokój i wszechobecny jod.

Kolejną atrakcją Karwi jest możliwość zakupu świeżej rybki złowionej przez miejscowych rybaków, jednak w tym celu musimy się liczyć z pobudką około godziny 5 rano. Karwia jest równie atrakcyjna późną jesienią a także zimą, w tym okresie mieszkańcy spokojnie przygotowują się do kolejnego sezonu letniego, na ulicach jest spokój i cisza a za sosnowego lasu słychać jedynie szumiący Bałtyk.