Get Adobe Flash player
Kraków

Kraków

O miejscowości

Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to miejsca, których nie sposób pominąć przy zwiedzaniu Krakowa. Jednak miasto ze swoją bogatą ofertą turystyczną to nie tylko sztandarowe punkty w programie każdego turysty odwiedzającego nasz gród.

Przechadzając się uliczkami Starego Miasta, czy też dawnej dzielnicy żydowskiej - Kazimierza, poznajemy Kraków tętniący życiem w jego rozmaitych odcieniach. Galerie pełne ciekawych wystaw prezentujących klasyków i artystów nie stroniących do awangardowych eksperymentów, kafejki, puby i restauracje nawiązujące do najlepszych tradycji rodzimej oraz światowej kuchni stają się naturalnym dopełnieniem czasu spędzonego w Krakowie.

Każde z tych miejsc na swój sposób jest wyjątkowe. Niczym magnes przyciąga ludzi nietypowych, bo przecież to oni tworzą klimat wiecznie żywego miasta, żyjącego w symbiozie z bogatą przeszłością. Aktorzy, malarze, muzycy i poeci nadają mu charakter magicznego miejsca, gdzie każda chwila staje się historią. Żadne słowa nie są wstanie oddać fenomenu Krakowa, łączącego tradycję i nowoczesność, otwartość na ludzi poszukujących chwili wytchnienia od codzienności. Wystarczy nas odwiedzić, aby przekonać się, że po drugiej stronie nie wszystko musi być na opak.

www.krakow.pl