Get Adobe Flash player

Międzywodzie

O miejscowości

Międzywodzie to niewielka, kameralna miejscowość letniskowa wśród sosnowych lasów na położona na wschodniej części wyspy Wolin na półwyspie Międzywodzkim między Bałtykiem i Zalewem Kamieńskim. Miejsce iż nie wyróżnia się może niczym specjalnym, jest jednak bezpretensjonalne i sympatyczne, jest znanym kąpieliskiem dysponującym dobrze rozwiniętą bazą wypoczynkową, rekreacyjną i rehabilitacyjną. Miejscowość słynie ze swojego niemalże kameralnego charakteru, bowiem największe zainteresowanie na wyspie Wolin budzą Międzyzdroje. Plaża w miejscowości jest dosyć długa - ale tylko mały odcinek jest strzeżony. Należy pamiętać, iż plaża jest ograniczona ujściem Dziwny (na wschód od Międzywodzia). Na drodze z Dziwnowa do Międzywodzia ulokowany jest most zwodzony, który jest podnoszony kilkanaście razy na dobę.


Idąc plażą, natrafia się na małą bazę rybacką należącą do powstałej zaraz po wojnie spółdzielni „Kotwica” (obecnie „Certa”), dysponującą tylko siedmioma łódkami. Z powodu cyrkulacji wody z zalewu łowi się tu zarówno ryby morskie, jak i słodkowodne: dorsze, sandacze, śledzie, flądry, płocie, łososie, turboty.


Idąc z centrum ul. Zatoczną, dociera się nad Zalew Kamieński. Jest tu przystań żeglarska, jednak żaglówki można wypożyczyć tylko w Kamieniu Pomorskim.


Latem działa w Międzywodziu niewielkie kino, mała kawiarenka internetowa oraz spora ilość punktów gastronomicznych (smażalnie, pizzerie, lodziarnie, bary itp.). Istnieją również bazarki, gdzie można kupić przecenione książki, ubrania i akcesoria plażowe. Dostępny jest również punkt wywoływania zdjęć oraz wypożyczalnia rowerów i skuterów.