Get Adobe Flash player

Odargowo

O miejscowości

Odargowo to nadmorska miejscowość położona w gminie Krokowej. Około 4 km dzieli nas pas przepięknych łąk i lasów od najszerszej plaży w Polsce, a jednocześnie od słynnej miejscowości wypoczynkowej - Dębek.

Dębki - położone niedaleko ujścia. Piaśnicy do morza. Kiedyś osada rybacka pod opieką klasztoru w Żarnowcu. Największą atrakcją Dębek jest oczywiście duża, czysta, piaszczysta plaża. Piękne lasy sosnowe i łąki, które skłaniają do poznawania Parku Krajobrazowego podczas pieszych i rowerowych spacerów.

Na zachód od Odargowa znajduje sie miejscowość Żarnowiec, której największą atrakcją turystyczną jest Zespół Klasztorny Benedyktynek z kościółem pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Gotycka świątynia, jedna z najcenniejszych na wybrzeżu, powstała na przełomie XIII i XIV w. Jednonawowe wnętrze kościoła przykryte jest sklepieniem gwiaździstym, z bogato dekorowanymi wspornikami. Z tego okresu pochodzą także dwie gotyckie płaskorzeźbione figury: Matki Boskiej z Dzieciątkiem i św. Katarzyny.

Będąc w okolicach Odargowa warto zwiedzić Zamek w Krokowie. Budowany był on etapami od XIV w., potem kilkakrotnie przerabiany. Teraz jest imponującą budowlą, która otacza z trzech stron przestronny dziedziniec. Obecnie w pałacu mieści się luksusowa hotel, restauracja oraz małe regionalne muzeum.