Wieś letniskowa położona między Jastrzębią Górą a Karwią na Kępie Ostrowskiej.
Wspaniały mikroklimat, czyste, pełne jodu powietrze, cisza i spokój. Miejsce zachwyca swoim urokiem oraz bardzo piękną i czystą plażą. Dobry punkt wypadowy dla wędrówek po rezerwatach florystycznych „Woskownica Bielawskiego Błota”, „Moroszka Bielawskiego Błota” i „Bielawa” . Kwatery prywatne i pensjonaty oraz liczne punkty gastronomiczne oferują m. in. Potrawy kuchni kaszubskiej.
Ostrowo pozostało przez cały rok swoistą wyspą spokoju. Wieś liczy ponad pięciuset stałych mieszkańców. W okresie od czerwca do września dziennie przebywa tu blisko 2 tysiące turystów. Ta nadmorska miejscowość znana jest ze znakomitej bazy noclegowej, o zróżnicowanym standardzie oraz przyjaznych cenach usług. W sezonowych barach i smażalniach zjeść można wyśmienitą rybę , a po wielu godzinach spędzonych na szerokiej, piaszczystej, nadbałtyckiej plaży, warto wybrać się na spacer, bądź wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.
Kultywowanie tradycji, kultury i języka Północnych Kaszu przejawia się m. in. w nazwach barów i pensjonatów, a także chociażby w sposobie komunikowania się rady sołeckiej z mieszkańcami wsi, za pomocą "kleczi" - kartki z informacją podawana od domu do domu. W noc świętojańską płoną w Ostrowie sobótkowe ognie, a w czasie "Godów" - Bożego Narodzenia, wędrują przez wieś barwne korowody kaszubskich przebierańców. Do Ostrowa warto zajrzeć o każdej porze roku. Zawsze znajdzie się tu wolna kwatera, by odpocząć od zgiełku i całodziennego zabiegania.