Get Adobe Flash player
Rewa

Rewa

O miejscowości

Rewa jest cichą, spokojną wioską rybacką, wraz ze swymi malowniczymi i urokliwymi zakątkami należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Położona jest w Pradolinie Kaszubskiej między kępami: Pucką i Oksywską. Od północy i zachodu otaczają ja Mostowe Błota z rzeką Redą i Zagórską Strugą, zaś od strony południowo-wschodniej znajduje się rezerwat "Mechelińskie Łąki".

Unikalne położenie Rewy, jakie stanowi Mierzeja Rewska, przez miejscowych Kaszubów zwana „Szperk” jest jedną z najciekawszych i najbardziej fascynujących geologów formą brzegową występującą nad Bałtykiem.

Mierzeja w większej części jest zanurzona w wodzie i ciągnie się aż do płycizn Półwyspu Helskiego. Po jednej stronie cypla (tzw. zawietrznej) nawet przy bardzo silnym wietrze pozostaje pas gładkiej, nie wzburzonej wody. Rewa to wspaniałe miejsce do wypoczynku, zarówno aktywnego jak i biernego. Wspaniałe warunki pozwalają na korzystanie z atrakcji związanych ze sportami wodnymi. Z reguły cicha i spokojna miejscowość w wietrzne dni zamienia się w "raj" windsurfingu (a także coraz częściej kitesurfingu). W słoneczne, letnie dni plaże Rewy służą turystom do opalania się, a ciepłe wody zatok do kąpieli. Podczas niesprzyjających warunków pogodowych zawsze blisko jest do Trójmiasta. W Gdyni (oddalonej o 12 km), Sopocie i Gdańsku można miło spędzić czas, ze względu na multum atrakcji, jakie oferują te miasta.