Get Adobe Flash player

Rewal

O miejscowości

Nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie. Rewal nastawiony jest na turystykę. Osada zabudowana jest niskimi budowlami, co stwarza specyficzny klimat tego kurortu. We wcześniejszych latach miejscowa ludność trudniła się łowieniem ryb, do dziś Rewal posiada swoją małą bazę rybacką.


W centrum miejscowości stoi niewielki współczesny kościółek katolicki stylizowany na łódkę. Nad brzegiem morza wybudowano taras. Rewal posiada również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni ok. 1200 m² i siłownią. Planuje się rozbudowę jej infrastruktury o korty tenisowe i gabinety odnowy biologicznej.


Swoją siedzibę ma tutaj klub sportowy "Wybrzeże Rewalskie Rewal" (IV liga, grupa zachodniopomorska).


W Rewalu znajduje się placówka Straży Granicznej, która m.in. obsługuje morskie przejścia graniczne w Dziwnowie oraz Mrzeżynie.


Rewal jest siedzibą gminy, skupiającej kilka nadmorskich kąpielisk. Prawa gminy nabył na mocy ustawy z dniem 1 stycznia 1973 roku. Do najwcześniej powstałych okolicznych miejscowości można zaliczyć Pustkowo, Śliwin, Niechorze. Tu w Niechorzu jest znana latarnia morska, obsługująca w przeszłości również rybaków z Rewala.


W Polsce gmina Rewal uznawana jest za jedną z najlepszych gmin turystycznych. W ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji "Najbezpieczniejsza gmina w Polsce 2002", gmina Rewal zajęła pierwsze miejsce.


w skład gminy wchodzą: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica.