Get Adobe Flash player

Zagórz

O miejscowości

Gmina Zagórz jest bieszczadzką gminą rozpościerającą się na styku Karpat Wschodnich i Zachodnich, Dołów Jasielsko - Sanockich i Bieszczadów. Często też Zagórz określany jest bramą Bieszczadów. Leży w woj. podkarpackim / Powiat Sanok / na południowo wschodnim krańcu Polski w dolinie rzeki Osławy i Kalniczki, w odległości 50 km od przejść granicznych na Słowację i Ukrainę. Każdy kto wybiera się w głąb gór, musi się tu zatrzymać.
Położenie na skrzyżowaniu arterii komunkacyjnych ( Sanok-Ustrzyki Dolne oraz Przemyśl- Krosno ) czyni Zagórz znakomitą bazą wypadową dla turystów niezależnie od tego czy udają się zwiedzać Bieszczadzki Park Narodowy, nad Jezioro Solińskie czy Góry Słonne czy też inne atrakcyjne miejsca regionu. Dogodna sieć połączeń zapewnia odpowiedni dojazd do najciekawszych terenów Bieszczad.
Z Zagórza wszędzie jest blisko. Ponadto Zagórz jest znaczącym węzłem kolejowym łączącym dwie trasy : Jasło-Zagórz i Przemyśl-Chyrów-Zagórz-Łupków z nowymi dzięki budowie przejść granicznych połączeniami ze Słowacją i Ukrainą, co sprzyja uprawianiu turystyki międzynarodowej. Posiadacz Paszportu może za pośrednictwem PKP w ciągu 1,5 godziny dojechać na Słowację lub Ukrainę.

Źródło: www.zagorz.pl